Bezplatná veterinární poradna pro psy

Někomu přijde jako vtip, že by si měl pes či jeho kočka čistit zuby, někdo si uvědomuje, proč by tomu tak mělo být. Druhá skupinka má ve svých názorech pravdu a je dobře, že se řadí mezi svědomité chovatele. Čištění dutiny ústní, respektive zvířecích zubů, není žádný reklamní trik, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Péče o zuby je velice důležitá pro lidské zdraví. Víte, že stejně důležitá je péče o zuby pejsků? Pejskaři z celé České i Slovenské republiky mohou nechat vyšetřit zuby svému mazlíčkovi zcela zdarma v pojízdné veterinární poradně Pedigree v rámci kampaně „Měsíc zdravého chrupu". Mobilní veterinární poradna navštíví od 16.8. do 5.10. více než 40 různých parků, tedy oblíbených míst na procházky.

"Statistiky uvádějí, že každý druhý pes je potenciálním stomatologickým pacientem. Zánětlivá onemocnění parodontálních tkání trápí 100 % psů malých a trpasličích plemen," uvádí MVDr. Tomáš Fichtel z Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně a dodává: „Ideální je, pokud jsou prostředky k čištění zubů aplikovány preventivně, dříve než se onemocnění parodontu vůbec rozvine."

Odborníci v pojízdné veterinární poradně pejska zdarma vyšetří a jeho majiteli poskytnou cenné rady, jak se účinně starat o psí chrup. Čtyřnohé pacienty čeká zdravá a chutná odměna – dentální pochoutky Pedigree® Denta Stix. Výměnou za správně vyplněný dotazník dostanou jejich majitelé časopis Psí kusy a slevový kupón na nákup dentálních pamlsků Pedigree.

Péče o zuby je velmi důležitá a prevence může zabránit mnohým chorobám jako je například onemocnění srdce, ledvin či zažívacího aparátu. Po každém jídle vzniká na zubech zvířat stejně jako u lidí zubní plak, který se postupně přeměňuje v zubní kámen. Ten oddaluje dásně a porušuje mechanickou bariéru pro vstup bakterií do organismu, a proto se zvířecí organismus může stát více náchylnějším na infekce. V boji proti zubnímu plaku je proto nejvhodnější kombinace pravidelného čištění zubní pastou a dentalních pochoutek Pedigree® Denta Stix. Za tuto péči se vám zvíře odvděčí nejen nezapáchající tlamou, ale bude i méně náchylnější na onemocnění a může se dožít i vyššího věku. A to za těch pár minut denně přece stojí.

Pedigree veterinární poradna přijede do Prahy, Kladna, Českých Budějovic, Frýdku-Místku, Havířova, Karviné, Opavy, Olomouce, Zlína, Brna, Jihlavy, Pardubic, Hradce Králové, Liberce, Děčína, Teplic, Ústí nad Labem, Karlových Varů, Plzně. Zastaví také v Bratislavě, Trenčíně, Košicích, Žilině, Nitry, Banské Bystrici. Seznam všech zastávek a další zajímavé informace o zubní hygieně najdete na: www.peceopsa.cz.

zdroj: www.svet-zvirat.cz

Newsletter

Získejte nejnovější informace a výhody přímo na Váš e-mail.

Vybrané veterinární ordinace

Vybrané veterinární ordinace

Seznam vybraných veterinárních ordinací
Jaký byl ročník 2013?

Jaký byl ročník 2013?

Osvětová kampaň „Měsíc zdravého chrupu“ oslavila loni svůj šestý ročník. V roce 2013 jsme v jeho průběhu vyšetřili celkem 2242 fenek a 2228 psů všech velikostí. Nejvíce byli zastoupeni pejsci ve váhové kategorii 26– 45 kg a naopak nejméně pejsci ve váhové kategorii nad 45 kg.
Homepage
Kontaktujte nás napsat dopis