Měsíc zdravého chrupu 2015

RoadShow 2014Už osmým rokem se letos konal v ČR a SR akce na podporu dentální hygieny psů. Každodenní žvýkání jedné tyčinky Pedigree Denta Stix® prokazatelně vede ke snížení tvorby a hromadění zubního plaku o 60% a tvorby zubního kamene o 80%. V rámci Měsíce zdravého chrupu mohli majitelé psů získat zdarma tento pamlsek v parcích a centrech větších měst. Potkat jste mohli jak pěší hostesky, tak i hostesky na kolech. Pamlsky a edukační letáček jste mohli získat také ve vybraných veterinárních ordinacích.

Onemocnění zubů a dásní postihuje 100 % psů malých a trpasličích plemen

RoadShow 2014Menší psi jsou k zánětům dásní od přírody náchylnější, protože mají krátkou lebku, menší čelist a zoubky nahuštěny na sebe. Malá plemena se navíc dožívají vyššího věku než plemena střední a velká, takže ve stáří trpí silně rozvinutou parodontózou. Zubní náhrady pro psy jsou finančně náročnější, proto je nutné zaměřit se na prevenci vzniku zubního kamene již v mládí.

„Při zanedbání zubní hygieny psovi zuby vypadají nebo je musí veterinář vytrhnout. Ztráta zubů není to nejhorší, co mohou zanícené dásně způsobit. Zejména u starších psů se k ní v důsledku chronické infekce přidávají onemocnění srdce, ledvin a jater. Majitel by měl nechat svému psovi vyšetřit zuby aspoň jednou ročně, například u příležitosti pravidelného očkování. Pokud psí pacient zubními problémy již trpí, frekvence kontrol
u veterináře by měla být častější,“
doporučuje MVDr. Lonský.

KaravanKromě kartáčků na psí zuby existuje ještě příjemnější metoda, jak odstranitplak a předejít vzniku zubního kamene. Jedná se
samočištění zubů žvýkáním funkčních pamlsků, například Pedigree DentaStix®. Žvýkáním dentálních tyčinek dochází u psa
k samovolnému otírání plaku z povrchu zubů a osvěžení dechu. Speciálně navržený funkční pamlsek Pedigree DentaStix®
s jedinečným tvarem a složením pomůže odstranit až 80 % zubního plaku a díky tomu zároveň účinně předcházet tvorbě zubního kamene.

RoadShow 2014Pohled do minulosti

Osvětová kampaň „Měsíc zdravého chrupu“ oslavila loni svůj sedmý ročník. V roce 2014 jsme v rámci kampaní u veterinářů
a u hostesek na kolech a na bruslích rozdali 400 tis. vzorků a oslovili tak 30% populace psů v České republice.  

V roce 2013 jsme v pojízdné veterinární ordinaci vyšetřili celkem 2242 fenek a 2228 psů všech velikostí. Ukázalo se, že 73% chovatelů podává svému pejskovi pravidelně nebo občas dentální pamlsky - což je oproti předchozímu roku opět nárůst. A 20% návštěvníků uvedlo, že náš karavan navštívili opakovaně.


Newsletter

Získejte nejnovější informace a výhody přímo na Váš e-mail.

Vybrané veterinární ordinace

Vybrané veterinární ordinace

Seznam vybraných veterinárních ordinací
Jaký byl ročník 2013?

Jaký byl ročník 2013?

Osvětová kampaň „Měsíc zdravého chrupu“ oslavila loni svůj šestý ročník. V roce 2013 jsme v jeho průběhu vyšetřili celkem 2242 fenek a 2228 psů všech velikostí. Nejvíce byli zastoupeni pejsci ve váhové kategorii 26– 45 kg a naopak nejméně pejsci ve váhové kategorii nad 45 kg.
Homepage
Kontaktujte nás napsat dopis